Kvėpavimo pratimai: 28 diena

Visiškai šviežias tyrimas. Kvėpavimo pratimai sėkmingai padeda reguliuoti kraujo spaudimą.

https://meridian.allenpress.com/jcep/article/12/s1/13/490241/GUIDED-BREATHING-EXERCISE-MODULATES-BLOOD-PRESSURE

Kvėpavimo pratimai: 26 diena

Kai jau atrodo, kad jau visus kvėpavimo pratimus surašiau, atsiranda dar vienas 🙂 Šis taip pat raminantis, ir irgi logiškas, ir panašių jau buvo.

Kvėpvimas, lėtas, įkvėpimas įprastas, o iškvėpimas dainuojant ar giedant. Kad ir vieną garsą, jei norisi – žodį “om”. Dainuojant aktyviai juda balso stygos, o nervas klajoklis, kuris sužadintas įjungia atsipalaidavimą – visai šalia jų.

Kvėpavimo pratimai: 25 diena.

Na, dar vienas variantas. Man jau matytas, bet galvojant apie konkrečiai diafragmos raumenį, irgi labai logiškas. Raminantis kėpavimas.

Įkvėpkite lėtai, kuo labiau išpūsdami pilvą. Iškvėpkite lėtai, kuo labiau įtraukdami pilvą.

Kvėpavimo pratimai: 24 diena

Dar viena raminančio kėpavimo variacija, man visai pasirodė įdomi. Skaičiuojam taip, kaip parašyta skaičiais eilutės pradžioje:

1-2: įkvėpimas

1-2: iškvėpimas

1-2: įkvėpimas

1-2-3: iškvėpimas

1-2: įkvėpimas

1-2-3-4: iškvėpimas

1-2: įkvėpimas

1-2-3-4-5: iškvėpimas

Kartoti kelis kartus, po to grįžti į normalų kvėpavimo ritmą. Kaip tempimo pratimuose, po truputį ilginant iškvėpimą, vis stipriau žadinama parasimpatinė būsena.

Kvėpavimo pratimai: 23 diena

5-3-3. Čia jau vakarietiška technika. iš vienos pusės lyg ir turi pagrindo, iš kitos pusės – gali būti ir reklaminis “frankenšteinas”. Gal reiktų pabandyti ir nutarti. Gali būti, kad pats dėmesys kvėpavimui jau pagerina savijautą. O gal aš dar nesuprantu, ką toks persijungimas iš parasimpatinės į simpatinę ir vėl parasimpatinę vis tik duoda bendrai organizmo būklei.

5 lėti ir gilūs iškvėpimai ir įkvėpimai.

3 greiti ir stiprūs įkvėpimai ir iškvėpimai.

3 įkvėpimai ir iškvėpimai su garsu.

Kvėpavimo pratimai: 22 diena

Ilgai raičiausi ir vengiau Wimhofo kvėpavimo metodo, na, bet gal čia vis tik yra tiesos. Metodas, kuris gali padėti padidinti energingumą (aš ir toliau lieku abejoti dėl visų kitų jo naudų, nes man atrodo, jas turėtų suteikti parasimpatinę būseną žadinantis kvėpavimas).

Taigi, įkvėpkite stipriai ir staigiai, o iškvėpkit visiškai laisvai, leiskite iškvėpimui įvykti pačiam. Vėl staigiai įkvėpkite, ir lėtai iškvėpkite. Kartokite keliasdešimt kartų, tda pilnai ir lėtai įkvėpkite, iškvėpkite, ir sulaikykite kvėpavimą, kol vėl norėsis įkvėpti.

Vietoj kavos 🙂

Kvėpavimo pratimai. 21 diena.

Nėrimo refleksas. Čia man “susikryžmino” kelios ištraukos. Apie kūdikių baseiną, kur treneris pasakojo, kad kūdikiai moka sulaikyti kvėpavimą, panirę į vandenį, tai refleksas, todėl jų nereikia mokyti nardyti. Apie nervą klajoklį, kuri aktyvuojamas sulaikant kvėpavimą, kad akimirksniu slopintų visų sistemų veiklą ir jų poreikį deguoniui. Todėl taip dažnai raminančio kvėpavimo pratimai prašo ir sulaikyti kvėpavimą. Apie raminantį šalto vandens poveikį, jei šalto vandens staiga šliūkštelti į veidą – arba į tokį pat poveikį sukuriantį veido panardinimą į vandenį. Kuris… sužadina nėrimo refleksą, kurį mes visi turime ir suaugę…

Žmogaus organizmas yra stebuklingas.

Kvėpavimo pratimai: 20 diena.

Dumplių kvėpavimas. Tai irgi energingumą didinantis kvėpavimas. Įkvėpkite ir iškvėpkite, energingai, stipriai ir giliai, per nosį. Įkvėpdami stipriai išpūskite pilvą, iškvėpdami – įtraukite. Po maždaug 10 įkvėpimų padarykite 15-30 sekundžių pertrauką ir kartokite vėl.

Kvėpavimo pratimai: 19 diena.

Dvigubas kvėpavimas, skirtas sužadinti energiją. iš pradžių – du įkvėpimai iš eilės, pirmas staigus ir trumpas, antras energingas ir gilus. iš karto to po – du iš eilės iškvėpimai, pirmas pirmas staigus ir trumpas, antras energingas ir gilus. Po penkių pakartojimų padarykite trumpą pertrauką ir, jei reikia, pakartokite dar vieną seriją.