Gero miego įpročiai. 31 diena.

Paskutinis, bet ne menkiausias. Ryte pasiklokite lovą, “uždarykite” savo miego etapą ir pradėkite naują. Kažkokį stebuklingą poveikį šis veiksmas daro, ir ne be reikalo yra taip dažnai kartojamas. Taip, kaip dirbant namie, svarbu po darbo valandų “uždaryti” ofisą, taip ir ryte svarbu uždaryti “miego ofisą”.
Tikiuosi, dabar būsit geriau pasiruošę rūpintis savo miegu 🙂

Gero miego įpročiai. 30 diena.

Atsikėlus geriausiai turėti vienodą ir kartojamą ryto rutiną – joje gali būti trumpa mankšta, meditacija, kūrybinis rašymas, nusiprausimas, lovos klojimas ar bet kas dar. Pati rutina yra svarbiau už tai, kas ją sudaro. Tačiau gerai būtų, kad tai būtų konkretūs, trumpi veiksmai – ir labai nepatariama imtis telefono, net trumpam, nes dažniausiai viskas, kas jūsų laukia telefone yra klampi, įtampą kelianti informacija, kuri nepadeda įgauti gero pagreičio dienai.

Gero miego įpročiai. 29 diena.

Na, dar vienas logiškas, bet retai iš tiesų taikomas. Ir gultis, ir keltis geriausiai tuo pačiu metu. Ilgiau pamiegoti savaitgalį nėra geriau už atsigulimą laiku kiekvieną dieną. Žinoma, yra tūkstančiai priežasčių vakarais užsibūti su darbais ar su pramogomis, bet tai nėra gerai. Ir ne, savaitgaliais atsigriebti už nepamiegotas naktis darbo dienomis neveikia, netinka ir nesveika.

Gero miego įpročiai. 28 diena.

Kiekvienam žmogui reikia vis kitokios trukmės miego. Kai kalbam apie labai didelius skaičius, galim pradėti kalbėti ir apie aštuonias valandas miego, ir apie tai, kad kūdikiams ir paaugliams reikia daug miego, ir kad su amžiumi miego poreikis mažėja. Bet kai kalbame apie konkretų žmogų, tai visada reikia sustoti ties tuo, kad kiekvienam būna vis kitaip. Gerai išmiegojęs žmogus pabunda natūraliai. Jei pabundate taip – vadinasi miego jums užtenka. Jei miegate 12 valandų – gal prieš tai miegojote po 4? O jei ne, ir ne kitos tikėtinos priežastys – vadinasi, jums tiek reikia.

Gero miego įpročiai. 27 diena.

Žadintuvo “prislopinimas” kuriam laikui (arba “snoozinimas”) yra vienas iš prastų su miegu susijusių įpročių. Būtų geriau, jei tam, kad žadintuvą nutildytumėt, jis būtų nepasiekiamas ištiesus ranką. Tobulu atveju – reiktų atsikelti iš lovos ir paeiti kelis žingsnius. To dažniausiai užtenka, kad kraujo spaudimas pakiltų pakankamai ir atsikelti būtų gerokai lengviau.

Gero miego įpročiai. 26 diena

Treniruojant miego refleksus, galima pagalvoti ir apie kvapą. Jei susiesite, tarkim, levandų kvapą su užmigimu ir miegu – ilgainiui levandų kvapas sužadins miegui skirtas reakcijas. Žinoma, nebus gera mintis kuri tefleksą susietą su kitose vietose pasitaikančiu kvapu – bandelių ar kavos. Tačiau pasirinkę kažką, kas jums yra malonu, ir ką naudosite išskirtinai tik savo pagalvei kvėpinti – galite taip pat sau padėti užmigti.

Gero miego įpročiai. 25 diena.

Toks logiškas, bet gal mažiau tikėtas. Dieną būdravimo režimą diktuoja šviesa, o nakties fazę – šviesos trūkumas. Tam, kad naktį geriau miegotumėt, reikia dieną daugiau būti ryškioje šviesoje. Logiška, bet nebūtinai savaime suprantama.

Gero miego įpročiai. 24 diena.

Išsimiegoti trukdo įvairūs kvėpavimo sutrikimai – miego apnėja, nuosavas knarkimas ar šalia knarkiantis žmogus. Šiuos sutrikimus reikėtų stengtis aktyviai tvarkyti ir šalinti jų priežastis – gydyti slogą, ieškoti tinkamos pagalvės, rūpintis viršsvorio mažinimu ar bent jau ausų kamštukais/lova kitame kambaryje, jei knarkia partneris; taip pat tartis su gydytoju. Tai nėra “nieko tokio” ir tai yra pataisoma, su tuo taikytis nereikia.

Gero miego įpročiai. 23 diena.

Beje, jei baltas triukšmas jums nemalonus – yra jo versija, vadinamas rožinis triukšmas – baltas triukšmas su sumažinta aukštų dažnių garsų doze. Tai lietaus, jūros ošimo, lapų šlamėjimo garsas.

Gero miego įpročiai. 22 diena.

Vienas iš įdomesnių būdų užmigti yra klausytis “balto triukšmo” – fizikine rasme tai atsitiktinių garsų rinkinys gan tolygiai užpildantis visų dažnių juostas. Taip šnypšdavo televizorius pasibaigus visoms programoms arba šnypščia radijo grotuvas tarp stočių, tokį garsą skleidžia ventiliatoriai, siurbliai, skalbimo mašinos. Spotify ar kitose platformose rasite nemažai balto triukšmo garso takelių. Jei rami muzika neveikia – galbūt padės baltas triukšmas.