Gero miego įpročiai. 5 diena.

Nevalgykite prieš miegą daug. Lengvas užkandis gali būti nieko tokio, tačiau visų pirma vis tik pastebėkite save. Yra žmonių, kurie visiškai negali valgyti prieš miegą, jiems geriausia net ir nevalgyti vakare. Nors ne visi vakare būna alkani, bet yra žmonių, kurie alkani negali užmigti. Tada, žinoma, užkandis padeda. Dėl to, ar yra “migdančio” maisto, yra visokių nuomonių, bet rimčiau pagrįstų žinių – nelabai. Aš lieku prie nuomonės, kad pats valgymo veiksmas atpalaiduoja, taip pat papildomai atpalaiduoti gali šiltas maistas – nes bent jau gerklės ir skrandžio apylinkėse išplečia ir atpalaiduoja paviršines kraujagysles. Tokį darbą gali padaryti ir puodelis šiltos arbatos. Jei tai bus skani arbata – poveikis bus dar geresnis.

Gero miego įpročiai. 4 diena.


Reguliariai mankštinkitės. Mankštinantis trumpėja užmigimo laikas ir didėja gilaus miego trukmė. Mankštinantis mažėja mieguistumas dieną (teoriškai dėl to, kad pakyla kūno temperatūra, nes šaltis didina mieguistumą) – o nenusnaudžiant dieną, gerėja nakties miegas. Mankšta taip pat padeda sumažinti stresą ir pavargti – šie du veiksniai taip pat padeda užmigti.
Ir beje, nesimankštinkit 2-3 valandas iki miego, nes liksit dar pernelyg sužadinti, ir įjungti miego būseną bus sunku.

Gero miego įpročiai. 3 diena.

Po pietų stenkitės nevartoti kofeino ir alkoholio. Kiekviena iš šių medžiagų skirtingai trikdo miego režimą. Kofeinas veikia tonizuojančiai, o alkoholis iš pradžių slopina, tačiau poveikiui išsisklaidžius – staiga “trūkteli” visą organizmą į būdravimo būseną, todėl prastina miego kokybę. Turiu pastebėti, kad kofeinas nevienodai veikia skirtingus žmones – jei neturite problemų užmigti, tai eksperimentuoti su kava nėra prasmės.

Gero miego įpročiai. 2 diena.

Pokaičio miegas gali būti priežastis, kodėl vakare neužmiegate. Jei užmigti sunku – pabandykite atsisakyti pogulių po pietų, arba visai jų atsisakykite.

Gero miego įpročiai. 1 diena.

Na, pirmu nieko nenustebinsiu. Užmigimas – visų pirma įprotis. Įpročiai formuojasi reguliariai kartojant bet ką, iš ko norite pagaminti įprotį. Todėl miegoti eikite visada tuo pačiu metu. Žinoma, savaitgaliais norite kažką veikti ir eiti miegoti vėliau, pamiegoti ilgiau, tačiau skirtumas neturėtų būti reikšmingas. Jei darbo dienomis einate miegoti dešimtą, o savaitgaliais trečia ryto – jūsų miego ritmas nėra nuoseklus. Pasirinkite maždaug vienodą laiką.