Gero miego įpročiai. 7 diena.

Kambaryje, kuriame miegate, turi būti ir tylu. Krebždesiai, lašėjimas, tiksėjimas, notifikacijos gali tapti mažais žadintuvais ir trikdyti miegą – jau nekalbant apie bildesius, knarkimą, verkimą, lojimą ar panašiai. Netikėti, stiprūs garsai miegą pertraukia labai staiga ir labai stipriai, ir iš karto vėl giliai užmigti gali būti sunku arba nepavykti iš viso.
Todėl audio higiena tokia pat svarbi. Viskas, ko galite išvengti, turėtų patekti į jūsų gero miego darbų sąrašą – notifikacijas išjunkite, laikrodį pakeiskite į elektroninį, vandens čiaupą pataisykite.
Pataisyti knarkiančio sutuoktinio negalite, tačiau abiems – ir knarkiančiam, ir klausančiam – svarbu suprasti, kad tai bėda, ir dažniau ji kenkia klausančiam, kuris, neišmiegojęs, gali būti ypatingai bjaurios nuotaikos kitą dieną tik dėl to. Jei reikia – miegokit atskirai, su ausų kamštukais, užsidarę duris, ir tai kaip tik bus meilės apraiška, o ne atšalimo ženklas. Beje, pasidomėti, ar jums nepadėtų knarkimą mažinančios priemonės – irgi būtų meilės ženklas.

Gero miego įpročiai. 6 diena.

Tamsa. Ypač svarbus elementas. Kambarys, kuriame miegate, turi būti tamsus. Langai uždengti, laikrodis be šviesų, neturėtų žibėti jokie LEDai. Jeigu tai sunkiai pasiekiama – labai rimtai imkitės miego akinių. Į akis patenkanti šviesa (o ji patenka ir per užmerktus vokus) praneša smegenims, kad dabar DIENA ir laikas KELTIS. Smegenys drausmingai budina visą organizmą. Tai geriausia ne mokytis užmigti iš naujo, o nepradėti šios sekos iš viso. Padės ir visiškai langus temdančios užuolaidos, ir apversti telefoną ekranu žemyn, ir uždengti visus mažus niekam nereikalingus indikatorius.