Pyktis. 12 diena

Kalbant apie “piktometrus”, ne visi žmonės iš prigimties vienodai rodo tokį pat pykčio lygį. Kai kurie žmonės tikrai pyksta intensyviau ir labiau matomai – kiti daugiau slepia viduje, nors iš tiesų pyksta taip pat smarkiai. Vienas gali šaukti ir mojuoti rankomis, kitas – vos matomai sukąsti dantis. O pyktis gali būti toks pat. Ir netinkamai išreikštas, jums gali daryti tokią pat žalą. Todėl negalvokite, kad jei jau nešaukiate, tai jums nereikia kontroliuoti savo pykčio.

Pyktis. 11 diena

Ar pykstat per daug? Spėju nujaučiat, kad čia nėra jokio objektyvaus atsakymo, kaip ir nebūna jokių “piktometrų”. Konkrečioje situacijoje, konkretiems žmonėms pykčio reakcijos gali būti per daug, per mažai ar kaip tik “pats tas”. Pykčio apraiškos gali gerinti situaciją – to, pavyzdžiui, labai reikia nustatant ribas – kaip energijos drąsai, ne kaip agresyvaus ir nuodingo protrūkio. Bet pykčio apraiškos gali ir bloginti situaciją – tada ir reikia pykčio valdymo. Taigi, jei turit problemų su pykčiu – greičiausiai tai jau žinote, ir nereikia atidėlioti jų sprendimo tik todėl, kad ieškote tinkamo “piktometro”, arba atkakliai kartojate, kad tai “nieko tokio”.

Pyktis. 10 diena

Pykčio valdymo tikslas – sumažinti jūsų emocinę ir fiziologinę pykčio sukeliamą įtampą.
Negalite atsikratyti daugelio jums pyktį keliančių priežasčių, tai nerealistiška.
Negalite pasaulio pakeisti taip, kad jis jums nekeltų pykčio, tai irgi nerealu.


Tačiau galite keisti savo reakcijas. Žinau, kad pykčio akimirką visai nesinori keisti savęs, ir labai norisi, kad jūsų pykčio priežastis pasikeistų. Tačiau, matyt, akivaizdu, kad tai neveikianti strategija. Keisti galime tik save pačius. Ir tai nereiškia pasiduoti!