Beje, nerimas gali turėti ir fiziologinį pagrindą – kokią nors hormonų sistemos ar smegenų disfunkciją. Jei atrodo, kad viską darote teisingai, bet neaptarėte savo būsenos su gydytoju – verta padaryti ir tai. Nėra gėda vartoti vaistus, greičiau jau gėda nesirūpinti savo būsena ir sistemingai ignoruoti savo prastą savijautą.
Nerimas ir ateities baimė. 28 diena.
Nerimas dėl ateities būna susijes su dažnu ir stipriu savęs drausminimu, mobilizavimu, menkinimu ar priekaištavimu. Tai vienas iš būdų išreikšti nepasitikėjimą savo jėgomis sėkmingai veikti ateityje. Bet sustokim akimirkai, ar tikrai mes esam tokie bejėgiai, ar tikrai mums reikia taip stipriai ruoštis, ar tikrai besimokydami neprivalome klysti ir pavargti? Normalus procesas nėra nei lengvas, nei be klaidų. Normalu jaustis taip, kaip jaučiamės, ir nereikia savęs kiekvieną akimirką smerkti už tai, kas yra normalu.
Nerimas ir ateities baimė. 27 diena
Padėti gali ir visiškai paprasti dalykai – nustoti nerimauti dėl to, kad rūpinamės tik baziniais poreikiais, tokiais kaip kvėpuoti, atsigerti, pavalgyti ir išsimiegoti. Nė vienas mūsų nesame supermenas, o tai iš tiesų yra tai, kas tikrai būtina. Jei įveikiame tiek – nuostabu, vadinasi būtent tokios dienos ir reikėjo. Vargu, ar mintis, jog tai veikiate metų metais, yra teisinga.
Nerimas ir ateities baimė. 26 diena.
Tyrimų rezultatai leidžia spėti, jog ateities nerimą puikiai slopina šios konkrečios penkios savybės: kompetencija, rūpestis, pasitikėjimas savimi, ryšys su kitais ir autentiška asmenybė (čia geriausiai, kaip man išeina, verčiu anglišką terminą “character”, kuris gali reikšti ir valią, ir savitumą, ir pasitikėjimą savimi, ir ko tik negali…). Šių savybių pastebėjimas, stiprinimas, vystymas yra puikus būdas palikti mažiau erdvės ir energijos nerimui dėl ateities.