Tolerancija diskomfortui ir tokios tolerancijos ugdymas – taip pat puiki pasirengimo strategija. Juk gerai įvaldome tai, ką dažnai kartojame. Tikiu, kad tai skamba nelogiškai, kad tokiam pasiūlymui norisi priešintis, nes gyvenime ir taip daug diskomforto, bet vienintelis logiškas ir patikimas kelias į kitokią būseną yra išmokstant toleruoti diskomfortą, kuris nebūtinai yra labai sudėtingos situacijos savybė – tai gali būti ir nežinomos ar neįprastos situacijos savybė.
Nerimas ir ateities baimė. 24 diena.
Vienas iš gal netikėtų, bet tikrai dėsningų nerimastingų minčių užrašymo privalumų – kasdien užrašant tokias mintis, greičiau pastebime, kad jos kartojasi, emocinis fonas greitai išblėsta, daugiau sukaupiame realistiškų situacijos sprendimų (o geriausiu atveju – ir pradedame juos įgyvendinti), todėl ta pati informacija ima kelti mažiau nerimo. Kaip paradoksaliai tai beskambėtų, bet geriausias būdas išvengti nerimo yra kuo greičiau bėgti link jo,
Nerimas ir ateities baimė. 23 diena.
Užsirašykite. Viską, kas jums kelia nerimą. Tiesiog turėkite lapą ar telefono note’ą po ranka, kuriame lyg tinklelyje gaudote ir saugote savo nerimastingas mintis. Tai eksperimentas, bet jį verta išbandyti – gali būti, kad nerimastingai minčiai tik to ir tereikia, būti pastebėtai ir išgirstai. Užrašus galima naudoti savo nerimui dedikuoto laiko sesijai, kai tyčia ir sąmoningai nerimaujate dėl pasirinktų dalykų. Tikiuosi, jau sutarėme – baigdami tuo, ką galite ir ko negalite dėl to padaryti.