Skaitmeninės priklausomybės: 21 diena

Viena iš minčių, kuriai vertėtų leisti suleisti šaknis – nereikia dėti vilčių į valios stiprybę ar valios pastangas. Tai nereiškia, kad valia neveikia – bet valios reikia labai trumpoje akimirkoje, kai svarstote tarp “viskas, jau padedu telefoną” ir “dar truputį”. Visa kita turėtų būti planavimo ir pasiruošimo reikalas.

Pavyzdžiui, įdiegta laiko tam tikrai programėlei, o gal ir visam telefonui kontrolės priemonė. Notifikacijos apie laiką kitai įdomiai ar prasmingai veiklai. Išorinė pagalba, pavyzdžiui draugas ar draugė, kuriai galima paskambinti ir papasakoti specifiškai apie tai, kaip sekasi, arba kaip nesiseka. Pakaitalų turėjimas ir naudojimas.

Visa tai ne valia, o elgesio kontrolė ir formavimas. Ir nesėkmė tada nereiškia, kad neturit valios – reiškia, kad nesiėmėt tinkamų priemonių. Taip, kaip “lauke lijo, ir aš išėjau be skėčio, todėl sušlapau”.

Skaitmeninės priklausomybės: 20 diena

Kaip ir kitų priklausomybių atveju, kelias tolyn nuo skaitmeninių priklausomybių prasideda pripažinus sau, kad tai yra problema. Yra nemažai vidinių procesų, kurie bandys suformuluoti situaciją kaip neprovlematišką, aplinkybių padiktuotą, neįmanomą sukontroliuoti ir panašiai. Tai normalu, tačiau neproduktyvu. Jei kažkas neigia, kad tai problema – vargu, ar kažkas kito gali padėti.