Rutina ir nuotykiai. 6 diena

Rutina padeda ir kitoms su sveikata susijusioms sritims. Pavyzdžiui, tvarkingas valgymas (įprastiniai sveiki patiekalai, reguliarus valgymo laikas, spontaniškų sprendimų ribojimas) yra labai svarbūs ilgalaikei sveikai mitybai.

Rutina ir nuotykiai. 5 diena

Bent dalį dienos gyvenant pagal vienokią ar kitokią rutiną, gerėja miegas – nes miegas yra labai susijęs su patiriamu streso lygiu ir su baigtumo, situacijos kontrolės jausmais. Jei pasiruošimas miegui, miego laikas, veikla prieš miegą, atsikėlimo laikas ir veikla atsikėlus yra jūsų struktūruotos rutinos dalys – miego kokybė visada gerėja, nes miegas ypatingai “mėgsta” tvarką.

Rutina ir nuotykiai. 4 diena

Bent dalį dienos gyvenant pagal vienokia ar kitokią rutiną, mažėja patiriamas stresas. Stresas yra mūsų pagrindinis būdas mobilizuoti energiją ir būti susikaupęs. Sprendimams reikia energijos. Jeigu sprendimų – nereikai ir energijos, nereikia ir streso.

Rutina ir nuotykiai. 3 diena

Kam mums reikia rutinos? Visų pirma, bet kokia “kaip visada” veiksmų seka mus saugo nuo begalės smulkių ir dažniausiai mažai vertingų sprendimų. Keltis ar pagulėti? Kavos ar arbatos? Žalią megzinį ar mėlyną? Jei sustotume kasdien nuspręsiti dėl visų pasirinkimų, jau link 11 būtume pervargę. Eva Krockow nuomone, mes per dieną padarome daugiau nei 35 tūkstančius sprendimų. Vien galvojant apie skaičių, ima nuovargis.

Rutina ir nuotykiai. 2 diena

Nuotykiai – priešingai, yra kažkas netikėto, visiškai neįprasto, ir dažniausiai apie tai kalbame ar galvojame pozityviai. Jei norime papasakoti apie nemalonų netikėtumą, dažniausiai šio žodžio neminime. Kaip ir su rutina, pradėkime tartis, kad tai yra tik netikėtas, neplanuotas įvykis, ir tai nebūtinai yra džiaugsmo ir laimės kupinas įvykis. Nuotykaims skirsim antrą pusę mėnesio.

Rutina ir nuotykiai. 1 diena

Rutina – kažkas, ką darome reguliariai, nesvabu kokio da=numo intervalais. Kas rytą, kas valandą, kas mėnesį, kas metus. Dažniau kalbame apie kasdienes rutinas, todėl ir apie darbotvarkes. Rutina nereiškia nuododžios veiklos – tačiau tai, ką kartojame dažnai, dažniausiai emocijų mums nekelia (o tai turi ir gerą, ir blogą puses). Pradėkim tartis, kad rutina yra tik apie pasikartojimą ir struktūrą, o ne apie emocinį šio reiškinio vertinimą. Rutinai skirsim pirmą pusę mėnesio.