Pasitikėjimas savimi. 22 diena

Na, tas stereotipų miškas yra tikras šabakštynas 🙁 Labiau savimi pasitikinčios moterys gauna geresnius įvertinimus, bet yra mažiau mėgstamos negu lygiai taip pat besielgiantys vyrai. Moterys mažiau savimi pasitiki, vadovaudamos pavaldiniams. Savimi pasitikinčios moterys gali būti laikomos geresnėmis kandidatėmis, negu kuklūs vyrai. Manoma, kad vyrai biržoje prekiauja daugiau, nes pasižymi didesniu neapdairumu (dėl pasitikėjimo savimi), negu moterys, tačiau todėl per investuojamą vienetą jie uždirba mažiau, negu moterys.

Pasitikėjimas savimi. 21 diena.

Moterys mažiau reaguoja į neigiamus atsiliepimus ir yra mažiau linkusios teikti neigiamus atsiliepimus kitiems. Manoma, kad vyrai yra labiau linkę perdėtai pasitikėti savimi ir mieliau renkasi konkurenciją, ir net rizikos vertinimas bei nenoras gauti kritikos jų reikšmingai nestabdo. Kai kurie tyrėjai mano, kad tuo gali būti paaiškinamas reiškinys, jog moterys rečiau renkasi inžinierines specialybes (su kuo aš asmeniškai vargiai sutinku).

Pasitikėjimas savimi. 20 diena.

Moterys, kurios pasitiki savimi arba labai stipriai, arba labai silpnai, yra labiau linkusios pakeisti savo nuomonę negu moterys, kurios savimi pasitiki vidutiniškai. Vyrų tarpe tendencija kiek kitokia – mažai savimi pasitikinčius vyrus įkalbėti lengva, o labai pasitikinčius – sunku.

Pasitikėjimas savimi. 19 diena.

Egzistuoja toks kultūrinis/suvokimo fenomenas – jei studentai prieš egzaminą turi nurodyti savo rasę arba lytį, tai jų galutinį veikia taip, kaip veikia stereotipai: juodaodžiai ir moterys pasirodo prasčiau. O štai azijiečiai studentai dėl tos pačios priežasties pasitiki savimi labiau ir pasirodo geriau.